Památky Berlína

Berlín - Berlínská katedrálaHistorická hodnota památek a zajímavostí v Berlíně se moc vysoko nepohybuje. Důvod je prostý. Většina těchto skvostů byla zničena za druhé světové války při bombardování města a to, co nebylo zničeno, muselo být následkem silného poškození z bombardování strženo. I přes to všechno najdete ve městě spoustu budov ve starém stylu. Mezi místa, které byste určitě měli na svých zájezdech do Berlína navštívit, patří například:

Říšský sněm – také známý jako Reichstag. Budova říšského sněmu v Berlíně, v současné době se zde nachází sídlo německého spolkového sněmu. Budova byla během doby své existence několikrát poničena. Nejznámějšími událostmi, kdy došlo k poničení budovy byl tzv. Požár Říšského sněmu, kdy byl úmyslně zapálen a dále při Bitvě o Berlín, kdy byl poničen vojsky sovětské armády. Rekonstrukce a opravy byly započaty v roce 1961.

Nejširší nabídka ubytování v celém Berlíně

Berlínská zeď – smutná upomínka na relativně nedávnou historii, při níž zemřelo zbytečně mnoho lidí. Dříve tato zeď dělila zemi na SRN a komunistickou NDR. Berlínská zeď byla stržena v roce 1989. Dodnes jsou zde její zbytky, pomalované stovkou grafitů, jako forma památníku.

Brandenburská brána– asi jedna z nejslavnějších památek Berlína. Původně byla postavena jako brána míru, poté se stala jedním ze symbolů nacismu a v roce 1945 po pádu Hitlera na ni byl sověty vyvěšen rudý prapor na znamení vítězství nad Německem a konce války.

Berlínská filharmonie – stavba s velkým kulturním významem a světovým věhlasem. Budova byla navržena v asymetrických tvarech.

Postdamer platz – jedno z nejznámějších náměstí v Berlíně.

Tempelhof – známé berlínské letiště s bohatou a značně pohnutou minulostí, bylo svědkem nejslavnějšího období Německa, nástupu narodněsocialistického režimu i jeho pádu. Bylo pod vládou sovětů a nebo také berlínské blokády.

Checkpoint Charlie – slavný hraniční přechod v Berlíně. Jednalo se o hlídaný přechod mezi východním a západním Německem. Po sjednocení Berlína byla většina památek na rozdělení zničena. Totéž platilo i o Checkpoint Charlie. Znovu byl vystaven jako památník v roce 2000.

© Copyright 2024 | Berlín (Německo) | www.eberlin.cz
Provozuje: MFÁčko.cz