Zájezdy a ubytování

Berlín - BundestagToužíte-li strávit relaxační dovolenou plnou válení se na písčité pláži, horkého slunce a azurově modrého moře, určitě pro Vás není Berlín tím pravým místem. Berlín poskytuje především nesčetné množství poznávacích zájezdů a výletů po památkách města, za kulturou a také do největšího novodobého lákadla Německa – aquaparku Tropical Islands. Tropický ostrov je v dnešní době již téměř vždy součástí kteréhokoliv zájezdu.

Před samotných odjezdem do Německa, je lepší se informovat alespoň zhruba o zákonech a pravidlech, které zde platí, a vyhnout se tak případných zbytečným problémům. Pro vstup na území SRN nepotřebujete víza, ani pobytové povolení, jestliže délka Vašeho pobytu nepřesáhne tři měsíce. V rámci Schengenského prostoru Vám pro vcestování do země postačí pouze Váš cestovní pas, či občanský průkaz.

Pro dopravu do Berlína můžou občané ČR využít snad všechny dopravní prostředky kromě lodní dopravy. Nejlevněji vyjde jednoznačně autobusová doprava, či vlastní doprava osobním automobilem. Autobusová doprava Vás vyjde přibližně na 700 Kč. V dnešní době už se jedná o značně komfortní a pohodlný způsob cestování. Dálkové autobusy jsou vybaveny pohodlnými sedačkami, většinou také minibarem, občerstvením, toaletou či TV.

Dalším krokem, který je lepší provést před cestou je rezervace ubytování, pokud tedy nejedete přes některou z cestovních kanceláří, která tyto formality vyřídí za Vás. Ačkoliv je v Berlíně ubytování na každém rohu, může se stát, že Vás bez rezervace nevezmou, nebo že budou plně obsazení. Nejběžnějším typem ubytování v Berlíně jsou hotely, apartmány či hostely. Hodně komfortní ubytování seženete kolem 1500 Kč na noc, pokud se spokojíte s něčím průměrným či ubytováním vyloženě na přespání, dostanete se dokonce i na e jako 150 Kč za noc, za jednolůžkový pokoj. Průměrná cena dvojlůžkového pokoje se pak pohybuje kolem 800 Kč.

© Copyright 2024 | Berlín (Německo) | www.eberlin.cz
Provozuje: MFÁčko.cz